دستگاه جوجه كشي فول اتوماتيك
دستگاه جوجه كشي فول اتوماتيك و مقالات مربوط به جوجه كشي

حالت اول : در اين حالت ، سر جنين بين پاها قرار دارد . اگر چه اين وضعيت در ابتداي دوره جوجه كشي طبيعي است ، اما در مقطع پاياني دوره جوجه كشي ، جنين سر خود را بالا آورده و آن را در زير بال راست قرار مي دهد . اين نوع حالت قرارگيري غيرطبيعي جنين هميشه كشنده است . اين حالت با بالا بودن دماي دستگاه جوجه كشي بيش از ميزان طبيعي در ارتباط است .

حالت دوم : در اين حالت ، سر جنين در محل انتهاي كوچك تخم قرار گرفته است . اين وضعيت در پنجاه درصد موارد كشنده است . كمك به جنين ها در زمان خروج از تخم ، ميزان جوجه در آوري را افزايش مي دهد .

حالت سوم : در اين حالت ، جنين سر خود را به جاي بال راست ، در زير بال چپ قرار داده است . قرار گرفتن جنين در چنين حالتي تقريبا هميشه مرگ آور بوده و اين حالت با سوء تغذيه در مرغان مادر در ارتباط است . دماي بالاي دستگاه جوجه كشي يا چرخش نامناسب تخم ها در طي دوره جوجه كشي نيز در ايجاد اين حالت نقش دارند .

حالت چهارم :  در اين حالت ، بدن جنين در حول محور طولي تخم مي چرخد و در نتيجه سر جنين از اتاقك هوايي تخم دور شده و در ناحيه جانبي تخم قرار مي گيرد . چون نوك جوجه از اتاقك هوايي تخم دور است لذا مرحله انتقال به شكل تنفسي ريوي انجام نشده و در صورت عدم كمك به جوجه براي خارج شدن از تخم ، قرار گرفتن در اين حالت اغلب كشنده است .

حالت پنجم :  اين حالت زماني روي مي دهد كه پاها در بالاي سر قرار گرفته اند . به علت قرار گرفتن جنين در چنين حالتي ، پاها امكان لگد زدن (Kick) به محل مناسبي از پوسته تخم را نداشته و در نتيجه جوجه ، بدون قدرت پاها ، توانايي شكستن پوسته و خروج از تخم را نخواهد داشت . در اين حالت نيز بدون كمك خارجي ، قرارگيري غيرطبيعي جنين منجر به مرگ آن مي شود .

حالت ششم : در اين حالت ، سر جنين به جاي قرار گرفتن زير بال راست ، روي آن قرار دارد ، اين شكل قرارگيري جنين هر چند غيرطبيعي بوده و با مشكل همراه است ، اما امكان تفريخ و خروج جوجه از تخم وجود دارد .

حالت هفتم : اين حالت زماني روي ميدهد كه جنين كوچك بوده و يا شكل تخم كروي باشد . در چنين حالتي جنين برخلاف جهت قرار گيري طبيعي و به صورت عرضي در درون تخم قرار داشته و سر آن مجاور اتاقك هوايي تخم است . قرار گرفتن جنين در چنين حالتي نيز اغلب مرگ آور است .

امتیاز:
بازدید:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۳۹:۵۶ ] [ بلدرچين دماوند ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 20
دیروز : 89
افراد آنلاین : 1
همه : 5055
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب